Avaleht / uudised / Kuidas eristada head koolitust halvast?

Kuidas eristada head koolitust halvast?

Kõik, kes vähegi mõnel koolitusel on käinud, teavad, et iga koolitus on erinev. Sisu, kvaliteet, ülesehitus ning üldine dünaamika võib erineda nii tänu korraldajatele, koolituse teemadele kui ka osalejatele. Inimesed, kes on käinud koolitustel ja end täiendanud, oskavad tavaliselt tuua väga häid näiteid tõeliselt headest koolitustest, aga paraku ka vastupidiseid näiteid läbikukkunud, pettumust valmistanud ning ajaraiskamisena tundunud koolitustest.

Kuna koolitused on üsnagi kallid, nii rahaliselt kui ka ajaliselt, siis tasub enne koolitusele registreerimist püüda aru saada, kas koolitus on kvaliteetne ja hea. Kuidas seda aga teha?

Kõigepealt tutvu üksikasjalikult koolitusel läbivate teemadega ning püüa endale ette kujutada, mida igas teemablokis räägitakse, kui sügavuti minnakse ja millised on Su ootused antud valdkonna kohta. Võid endale ka märkmeid teha, et hiljem oleks kergem koolituse tulemusi analüüsida. Vaata ka ajakava ning iga teema jaoks jäetud aega – poole tunniga jõuab ühte teemat käsitleda üsnagi põgusalt ja pinnapealselt, aga kui ühe teema jaoks on kavas jäetud näiteks pooleteist tundi, siis järelikult minnakse sügavuti ja põhjalikumaks.

Samuti soovitame jälgida esinejaid ning nende professionaalsust – kas on nad on oma ala spetsialistid, tippjuhid ning tõeliselt oskajad või on tegemist lihtsalt inimestega, kes teavad igast asjast natuke, kuid mitte millestki väga põhjalikult? Loomulikult on raske enne inimese kuulamist tema professionaalsust hinnata, kuid appi võib võtta Interneti – otsida tasub nii koolitusfirma kodulehte, koolitajate tutvustusi ning varasemate koolitusel käijate tagasisidet.

Heaks abimeheks kvaliteetse koolituse äratundmisel on koolitusfirma leht Koolitusinfo.ee portaalis. Koolitusinfo.ee meeskond soovitab enne koolitusele registreerimist teha ära kodutöö ehk viia end kurssi nii koolituskava, -korraldaja kui ka koolitajatega.