Avaleht / uudised / Sertifitseeritud eetiline häkker

Sertifitseeritud eetiline häkker

Üha enam toimuvad nii Eestis kui mujal maailmas küberrünnakud, mille tulemusel saavad kahju organisatsioonide olulised IT-süsteemid või lekivad salastatud andmed. Viimasel ajal pööratakse tähelepanu küberturvalisusele nii riigiasutustes kui ka eraettevõtetes. Kõige parem on õppida mõtlema ja tegutsema nagu häkker, et kaitsta oma IT süsteeme ning anda vastulöök häkkeritele!
IT Koolitus koostöös partneriga EC-COUNCIL korraldab 12.05.2014 Eestis esimese sertifitseeritud eetilise häkkeri koolituse, mis saab stardisammuks pikemaajalisele koolitusprogrammile.

CEH v8 Certified Ethical Hacking
CEH v8 koolituse eesmärgiks on anda IT-spetsialistidele teadmised ja oskused, et nad suudaksid tõhusalt testida organisatsiooni turbesüsteemi ja sooritada edukalt sertifitseerimiseksam. Koolitusel õpetatakse eetilist häkkimist ja infosüsteemide turvalisuse auditeerimist. Koolitusel keskendutakse viimase aja turvaohtudele, ründevektoritele, ajakohaste häkkimistehnoloogiate, -meetodite, -vahendite ja -võtete ning turbemeetmete praktilisele käsitlusele.
Et võita häkkerit, siis peab mõtlema nagu häkker!

Kellele?
Koolitus on suunatud IT-spetsialistidele, kes soovivad saada sertifitseeritud eetiliseks häkkeriks. Koolitus sobib IT-turvajuhtidele, audiitoritele, turvaspetsialistidele, veebiadministraatoritele, arendajatele, programmeerijatele ning kõikidele, kes vastutavad süsteemide ja võrkude turvalisuse eest. Koolitus eeldab vähemalt 2-aastast kogemust IT alal, häid praktilisi teadmis TCP/IP-st, Windows Serverist (NT, 2000, 2003, 2008) ning algteadmisi Linuxi ja Unixi kohta.

Miks sertifitseeritud eetiline häkker?
Rahvusvaheliselt tunnustatud eetilise häkkeri sertifikaadiga on võimalik tööle asuda eraettevõtetes või valitsusasutustes. Üha rohkem on neid organisatsioone, kes võtavad oma infosüsteemide kaitsmist väga tõsiselt, eriti arvestades viimasel ajal toimunud ründeid. Otsitakse paremaid võimalusi oma andmete ja infosüsteemide kaitsmiseks.

Kõige uuem on CEH v8!
CEH koolituse uue versiooni (v8) loomise arendusmeeskond tugines sel alal tegutsevate sptesialistide praktilistele kogemustele. Koolituses käsitletakse uusimaid ja levinumaid operatsioonisüsteeme. Sajad väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted on andnud oma panuse CEH v8 koolituse sisu loomisesse. Uues versioonis tutvustatakse kõige uuemaid tööriistu ja kriminaalse häkkerite kogukonna teadaolevaid saavutusi.
CEH v8 koolitusel keskendutakse nutiseadmete (Android OS 4.1, iOS 6, BlackBerry 7 OS, Windows Phone 8) ja äppide (HTML5) kaitsmisele kõige sagedasemate rünnakute eest.

Innovaatiline häkkimiskeskkond 24/7
Õppimisel kasutatakse tehnilist virtuaalkeskkonda, mis võimaldab praktiseerida reaalajas erinevaid ründetehnikaid. Keskkond on koolituse ajal kasutatav õppijale 24/7. Simuleeritud keskkonda kasutatakse praktiliste rünnakute ja kaitsmise tehnikate proovimiseks erinevate meetodite ning vahenditega.

Mis kavas?
Koolituses on rohkelt praktilisi töid, mille käigus saab õppija koheselt proovida omandatud teadmisi. Koolitus sisaldab teemasid perimeetri kaitse toimimisest, võrkude skaneerimisest, sissetungide tuvastamisest, süsteemide turvameetmetest, turvapoliitikatest, süsteemide manipuleerimisest, hajutatud teenusetõkestamise rünnetest ja viiruste loomisest.

Koolituse sisukord:
Sissejuhatus eetilisse häkkimisse
Footprinting ja luure
Võrkude skänneerimine
Enumeration
Süsteemide häkkimine
Troojalased ja tagauksed
Viirused ja ussid
Sniffing
Social Engineering
Denial of Service
Seansiärandamine
Veebiserverite häkkimine
Veebiaplikatsioonide häkkimine
SQL Injection
Wi-Fi võrkude häkkimine
Mobiiliplatvormide häkkimine
IDS, tulemüüride ja Honeypots vältimine
Puhvri ületäituvus
Krüptograafia
Penetration Testing

Kursuse edukal läbimisel õppijad:
mõistavad, kes on ja mida teeb eetiline häkker;
teavad enimkasutatavaid rünnakute meetodeid;
oskavad hinnata organisatsiooni IT turvalisust;
on saanud piisava ettevalmistuse, et sooritada edukalt CEH v8 sertifitseerimise eksami 312-50 (Prometric). Tutvu eksami sisuga siin.

Õppimise komplekt sisaldab:
sertifitseeritud eetilise häkkeri õppematerjali;
DVD-plaate, mis sisaldavad 20 GB kõige uuemaid häkkimis- ja turbevahendeid ning üle 1000 minuti häkkimisvõtteid demonstreerivaid videoid;
kirjeldavat ja analüütilist praktikajuhendit;
teste enese teadmiste kontrollimiseks.

Koolitaja: Gjoko Krstic

Sertifikaadid:
EC-Council Certified Ethical Instructor
EC-Council Certified Ethical Hacker
Gjoko Krstic on suurte kogemuste, mitmekülgsete oskuste ja sertifikaatidega koolitaja. Gjoko on rahvusvahelise haardega oma ala tegija! Ta on asutanud sellised ettevõtted nagu Zero Science Lab, NSS DOOEL ja IWM Network LLC. Töökogemus: Sentelist FZE, DOO, Grafoset DL DOO ja Ca-Kom-Prom DPTU. Loe koolitajast lisaks siit: koolitus.ee/koolitajad/Gjoko-Krstic

Registreeru siin: koolitus.ee/ITK-424-CEH-v8-Certified-Ethical-Hacking/12-05-2014